Gmina Ustka > Współpracują z gminą Chybie

  Gmina Ustka > Współpracują z gminą Chybie

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza


  Gminy Ustka i Chybie (powiat cieszyński, woj. śląskie) podpisały umowę o współpracy partnerskiej. Gminy zobowiązały się współpracować w dziedzinie kultury, edukacji i nauki, turystyki i promocji.

  W zawartym porozumieniu jest też mowa o współpracy w zakresie ochrony środowiska, pomocy społecznej i ochrony zdrowia, kultury fizycznej i sportu, porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli, ochrony przeciwpożarowej i przeciwpowodziowej.

  Konsekwencją tych zapisów będzie wymiana młodzieży, szczególnie w czasie wakacji, organizacja wspólnych plenerów twórczych, wystaw sztuki, wymiana dobrych praktyk i grup ekspertów, inicjowanie i aranżowanie wystaw oraz spotkań i dyskusji.

  To trzecie porozumienie międzygminne, jakie zawarła gmina Ustka. Kilka lat temu nawiązała współpracę z gminą Porąbka oraz z niemieckim miastem Anklam.

  (map)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo