Powiat bytowski > Szpital musi się znowu zadłużyć

  Powiat bytowski > Szpital musi się znowu zadłużyć

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Jeden milion pięćset tysięcy złotych potrzeba Szpitalowi Powiatu Bytowskiego na zakup sprzętu, który jest warunkiem zawarcia kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia na 2008 rok.

  - To niezbędne minimum. Kupno sprzętu dotyczy praktycznie każdego oddziału. To są wymogi NFZ - oznajmia Zbigniew Binczyk, dyrektor szpitala. Dotyczą one też niewielkich adaptacji pomieszczeń. Lecznica nie ma pieniędzy na ten cel. Stąd konieczność wzięcia kredytu. - Wystąpiłem do zarządu powiatu o jego poręczenie. Decyzja jest pozytywna. Potrzebna jest jeszcze uchwała rady - mówi dyrektor.

  Cały kredyt ma wynieść jeden milion osiemset tysięcy złotych. Trzysta tysięcy złotych planuje się na przeznaczyć na przeniesienie apteki i sterylizatorni do innych pomieszczeń w miasteckiej części lecznicy.

  - Sterylizatornia ma dwieście pięćdziesiąt metrów kwadratowych. Można tu jeździć na rolkach. Wystarczy pomieszczenie o wielkości pięćdziesięciu metrów. Apteka, po wyprowadzce laboratorium, jest w budynku, który zamierzamy przekazać powiatowi lub sprzedać - oznajmia Binczyk.

  Nowe lokum dla apteki i sterylizatorni planuje się w pomieszczeniach zajmowanych przez oddział ginekologiczno-położniczy.

  (ang)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo