Wtorek
  17.01.2017

  GP24.PL - największy portal w regionie!

  Rozwiń
  Wtorek
  Zwiń

  GP24.PL - największy portal w regionie!

  600 tys. użytkowników, 6 milionów odsłon #10urodzinyGP24

  Zdrowie > "Zdrowe Zatoki" - zagłosuj w internecie

  Zdrowie > "Zdrowe Zatoki" - zagłosuj w internecie

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Rozpoczęła się kolejna edycja ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej "Zdrowe Zatoki". Jej celem jest zwrócenie uwagi na problem bólów i zapalenia zatok.

  Jak można głosować

  Jak można głosować


  Głosowanie odbywa się na stronie www.zdrowezatoki.pl Jest możliwe po uprzedniej rejestracji - podaniu adresu mailowego. Każdy z głosujących może oddać jeden głos dziennie. Internauci głosują na miasto, w którym ich zdaniem powinny zostać przeprowadzone badania. Mieszkańcy Słupska oczywiście powinni głosować na swoje miasto.  W ramach akcji odbywa się głosowanie w internecie "Termowizja w Twoim mieście". Mieszkańcy głosują za "swoim miastem". Spośród 28 miast zostaną wyłonione cztery, w których wiosną 2008 roku będą przeprowadzone bezpłatne badania termowizyjne.

  Wśród miast objętych głosowaniem jest Słupsk. Mamy nadzieję, że znajdzie się wśród czterech miast, które zdobędą najwięcej głosów w internetowym głosowaniu. Warto głosować, bo dla mieszkańców oznacza to szansę na udział w bezpłatnych badaniach.

  Weekendowe badania

  W czterech miastach, które zwyciężą w głosowaniu będą przeprowadzone bezpłatne badania. Organizatorzy chcą prowadzić je podczas weekendu - planują przebadać do 1.300 osób w każdym z miast. Głosowanie internetowe już się rozpoczęło i potrwa do końca grudnia. Wyniki zostaną ogłoszone w styczniu 2008, a badania termowizyjne w czterech miastach odbędą się od lutego do kwietnia 2008.

  Termowizja - co to takiego

  Badania termowizyjne doskonale sprawdzają się jako badania przesiewowe w kierunku zapalenia zatok. Termowizja to nowoczesna metoda, która na podstawie analizy promieniowania podczerwonego emitowanego przez organizm pozwala stwierdzić obecność i rozległość stanu zapalnego. To badanie nieinwazyjne,. bezdotykowe, całkowicie bezbolesne. Trwa około 3 minut. Na podstawie otrzymanych wyników specjalista jest w stanie stwierdzić, czy dana osoba wymaga dalszej konsultacji i leczenia.

  Eksperci

  Nadzór merytoryczny nad kampanią "Zdrowe zatoki" sprawują: prof. Dariusz Jurkiewicz z Kliniki Otolaryngologii Wojskowego Instytutu Medycznego w Wraszawie oraz prof. Anna Jung, prezydent Europejskiego Towarzystwa Termologicznego i prezes Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Termograficznej w Medycynie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo