Miastko > Powstało Centrum Kultury Ukraińskiej

  Miastko > Powstało Centrum Kultury Ukraińskiej

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  - Niech to centrum służy zbliżeniu obu narodów przez wzajemne poznanie - powiedział biskup Włodzimierz Juszczak, ordynariusz diecezji wrocławsko-gdańskiej ukraińskiego kościoła greckokatolickiego na otwarciu w Miastku Centrum Kultury Ukraińskiej.

  Centrum uruchomiono w parafialnym budynku przy ulicy Rybackiej, gdzie znajduje się też cerkiew. - Remontowaliśmy pomieszczenie od marca tego roku. Przez lata było ono nieużywane. Wymieniliśmy wszystkie instalacje, podłogę, wykonaliśmy gładzie i tynki - mówi Stefan Fesio, skarbnik miasteckiego oddziału Związku Ukraińców w Polsce.

  Ewa Kapłan, członkini związku, dodaje że w centrum zorganizowane będą warsztaty rzemiosła. - Młodzie ludzie będą uczyć się haftu, ale też malowania pisanek. Planujemy także spotkania literackie i autorskie, włącznie z czytaniem na głos książek - oznajmia Kapłan. Poza centrum będzie służyło na spotkania członków związku.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo