Andrzejki > Biskup nam pozwolił na piątek z mięsem i zabawą

  Andrzejki > Biskup nam pozwolił na piątek z mięsem i zabawą

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  W czasie piątkowych zabaw Andrzejkowych możemy sobie nie żałować. Biskup diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej zwolnił wszystkich wiernych od zakazu jedzenia mięsa i uczestniczenia w zabawach.

  - W każdy piątek katolicy są zobowiązani wstrzymać się od jedzenia mięsa i uczestniczenia w hucznych zabawach - mówi Kazimierz Klawczyński, notariusz Kurii Biskupiej w Koszalinie. - Jednak w nadzwyczajnych sytuacjach biskup może udzielić dyspensy, czyli zwolnić wiernych ze swojej diecezji z zachowania tego obowiązku.

  Dyspensa obowiązuje tylko w piątek 30 listopada. W zamian za zwolnienie z obowiązku wstrzemięźliwości wierni powinni w zamian spełnić jakieś dobre uczynki.

  Może nim być podarowanie drobnej sumy pieniędzy na rzecz biednych, pomoc komuś potrzebującemu albo chociaż modlitwa w czyjejś intencji.

  (map)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo