Słupsk > Sprawa radczyni znowu w sądzie

  Słupsk > Sprawa radczyni znowu w sądzie

  Michał Kowalski

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Sąd Okręgowy w Gdańsku uchylił wyrok słupskiego sądu w znanej sprawie radcy prawnego Krystyny Serbin. Sprawa wraca do ponownego rozpatrzenia.

  W sierpniu 2006 roku Serbin została skazana na osiem miesięcy więzienia w zawieszeniu na pięć lat za utrudnianie kontroli skarbowej w swoje firmie księgowej. Wyrok był wyższy niż żądała tego prokuratura.

  W sprawie orzekała sędzia Klaudia Łozyk, powinowata wiceprezesa Spółdzielni Mieszkaniowej Kolejarz.
  Serbin, skonfliktowana ze spółdzielnią, bezskutecznie wnosiła o wyłączenie sędzi ze sprawy. W trakcie procesu doszło także do kontrowersyjnego postanowienia, gdy sąd zdecydował o zaostrzeniu odpowiedzialności oskarżonej i dał obronie 40 minut na przygotowanie się do nowych zarzutów.

  Apelację w Gdańsku wygrała radczyni prawna. Sąd w trzyosobowym składzie uchylił wyrok w sądu słupskiego i skierował sprawę do ponownego rozpoznania. Pisemne uzasadnienie ma być znane w przyszłym tygodniu. - Jestem bardzo zadowolony z tego wyroku. Na jego szczegółową analizę poczekajmy, aż poznamy uzasadnienie - stwierdził Paweł Szafranek, adwokat Krystyny Serbin.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo