Ustka > Taksówki zajmują chodnik

  Ustka > Taksówki zajmują chodnik

  Fot. Łukasz Capar

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Postój taksówek zajmuje chodnik przy ul. Marynarki Polskiej.

  Postój taksówek zajmuje chodnik przy ul. Marynarki Polskiej. ©Fot. Łukasz Capar

  Postój taksówek zajmuje chodnik przy ul. Marynarki Polskiej.

  Postój taksówek zajmuje chodnik przy ul. Marynarki Polskiej. ©Fot. Łukasz Capar

  - Taksówki zajmują większość chodnika, a ludzie nie mają jak przechodzić. Na takie utrudnienia narzekają ustczanie chodzący przez ulicę Marynarki Polskiej.

  Po zakończonym niedawno remoncie ulicy Marynarki Polskiej władze kurortu zdecydowały się przenieść postój taksówek z jezdni na chodnik. Teraz samochody stoją prawie na środku trotuaru. Wielu przechodniom nie podoba się to rozwiązanie.

  - Jest wąsko, a część chodnika została zagrodzona przez budowlańców remontujących stojący obok budynek - denerwuje się Teresa Skowron, ustczanka. - Boję się, że taksówki jeżdżące po chodniku najadą mnie.

  Władze miasta bronią się, że nowe usytuowanie postoju jest najlepszym rozwiązaniem. Urzędnicy nie chcieli przenosić postoju w inne miejsce miasta, bo tłumaczyli, że musi być on blisko dworca autobusowego.

  - Postój taksówek został przeniesiony na chodnik, bo chcieliśmy uzyskać jak najwięcej miejsc parkingowych przy ulicy - tłumaczy Jacek Cegła, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Ustce. - Do ściany budynku zostało 4,5 - 5 metrów więc przechodnie nie powinni mieć problemów z poruszaniem się.

  Urzędnicy zapewniają, że przechodnie nie powinni obawiać się jeżdżący po chodniku aut. Wkrótce zostanie ustawiony w tym miejscu znak strefy zamieszkania. W takich miejscach przechodnie maja pierwszeństwo.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Wszystkie komentarze (2) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo