Wtorek
  17.01.2017

  GP24.PL - największy portal w regionie!

  Rozwiń
  Wtorek
  Zwiń

  GP24.PL - największy portal w regionie!

  600 tys. użytkowników, 6 milionów odsłon #10urodzinyGP24

  Policja > Nowy komendant w Gdańsku

  Policja > Nowy komendant w Gdańsku

  Magdalena Olechnowicz

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Inspektor Adam Mularz w poniedziałek obejmie obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Pomorskiej Policji. Komendanta powoła Grzegorz Schetyna, nowy minister spraw wewnętrznych i administracji.

  - Nie mamy jeszcze oficjalnej wiadomości z ministerstwa, więc dzisiaj nie potwierdzę tej informacji. Najprawdopodobniej jednak tak będzie - mówi podinspektor Mariusz Sokołowski, rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji w Warszawie.

  Komenda wojewódzka od ponad dwóch miesięcy jest bez komendanta. We wrześniu stanowisko stracił Andrzej Siwek i od tego czasu obowiązki komendanta pełni inspektor Zbigniew Macczak, wcześniej zastępca.

  Adam Mularz był komendantem wojewódzkim policji w Białymstoku. W kwietniu tego roku niespodziewanie odszedł na emeryturę. Była to decyzja, która wszystkich zaskoczyła, gdyż komendant ma dopiero 43 lata. Nieoficjalnie mówiło się, ze zrobił to pod naciskiem szefów z komendy głównej policji. Mularz z wykształcenia jest politologiem, ma żonę i 12-letnią córkę.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Terry

  Wszystkie komentarze (1) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo