Słupsk > Kibice Gryfa ufundowali paczki dzieciom z "szóstki"...

  Słupsk > Kibice Gryfa ufundowali paczki dzieciom z "szóstki" (zdjęcia)

  (sten)

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Paczki otrzymało 22 pierwszaków.

  Paczki otrzymało 22 pierwszaków. ©Fot: Krzysztof Tomasik

  Paczki otrzymało 22 pierwszaków.

  Paczki otrzymało 22 pierwszaków. ©Fot: Krzysztof Tomasik

  10 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Głosu Pomorza

  Kibice slupskiego Gryfa, dzieciom z klas pierwszych Szkoly Podstawowej nr 6 w Slupsku ufundowali paczki mikolajkowe. Obdarowanych zostalo 22 maluchó

  Kibice Gryfa dzieciom

  Link do głównego zdjęcia

  Kibice slupskiego Gryfa, dzieciom z klas pierwszych Szkoly Podstawowej nr 6 w Slupsku ufundowali paczki mikolajkowe. Obdarowanych zostalo 22 maluchów. ©Krzysztof Tomasik


  Szkoła  Szkoła


  Szkoła Podstawowa nr 6 im. Ludwika Waryńskiego przy ulicy Starzyńskiego powstała w 1962 roku. Budynek został zbudowany w ramach inicjatywy budowy 1000 szkół na 1000-lecie Państwa Polskiego. Jest 413 taką szkołą w kraju.  Już po raz czwarty wspaniałą inicjatywą wykazali się kibice słupskiego Gryfa 95. Podobnie jak przed rokiem, dzieciom z klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 6 w Słupsku z zebranych przez siebie pieniędzy ufundowali paczki mikołajkowe.

  Wcześniej dzieci dwukrotnie zostały obdarowane wyprawkami szkolnymi.
  W paczkach 22 maluchów otrzymało m.in. zabawki, słodycze, owoce oraz czerwono-biało-niebieskie pamiątki Gryfa. Inne paczki dostały dziewczynki (z maskotkami), inne chłopcy (zabawki militarne).

  Szerokie uśmiechy na twarzach pierwszaków mówiły o tym, że są bardzo zadowolone. Dzieci pamiętały o poprzedniej niespodziance dla nich od gryfitów. W podziękowaniu zaśpiewały piosenkę o znakach drogowych, którą się niedawno nauczyły.

  - Jestem bardzo zadowolona, że kibice Gryfa już po raz czwarty wybrali naszą szkołę. To dla nas bardzo miłe i wielka radość dla dzieci. Bardzo dziękuję i liczę na dalszą współpracę. Potrzebujących nie brakuje. Ta pomoc stała się już tradycją - powiedziała mgr Irena Matłocha, dyrektor szkoły.

  Paczki wręczał dzieciom Dariusz Mastalerz kibic słupskiego Gryfa. - To kolejna po wrześniowej wyprawce nasza pomoc dla najmłodszych uczniów "szóstki". Obiecywaliśmy wcześniej, że nie będzie to ostatnia nasza pomoc i teraz też tak będzie. W przyszłości również postaramy się o kolejne niespodzianki dla dzieci. Cieszymy się, że dzieci są bardzo zadowolone. Nie ma nic sympatyczniejszego niż ujrzeć ich radość.

  Słupscy kibice działają nie tylko charytatywnie. Starają się o nazwanie jednego z rond w mieście imieniem Gryfa. W tym celu rozpoczęli zbieranie podpisów. Są już bliscy zebrania wymaganej liczby 400 podpisów.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo