Słupsk > Dom dla dzieci bez domu

  Słupsk > Dom dla dzieci bez domu

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Już w przyszłym roku może rozpocząć działalność nowa placówka opiekuńczo-wychowawcza w Słupsku, do której będą trafiać dzieci pozbawione opieki rodziców.

  Na grudniowej sesji Rady Miejskiej radni zdecydują, czy chcą ją utworzyć. Obecnie słupski samorząd nie dysponuje takimi placówkami.

  - W Słupsku też jest potrzeba stworzenia takich wielofunkcyjnych placówek opiekuńczo-wychowawczych, bo na razie dzieci, które tracą opieką rodzicielską umieszczany poza miastem. W ten sposób pokrywamy koszty utrzymania około 80 dzieci rocznie. Koszty są bardzo wysokie, bo na ich utrzymanie poza miastem wydajemy ponad 2 miliony złotych - tłumaczy Wanda Perchel, zastępca dyrektora Wydziału Zdrowia i Opieki Społecznej Urzędu Miejskiego w Słupsku.

  Już wiadomo, że nowa placówka ma się mieścić w jednym z budynków przy ul. Lutosławskiego, gdzie na ten cel adaptowano dwa mieszkania. Znajdzie w nim miejsce dwanaścioro dzieci.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo