Pomorze > Wojsko ćwiczy przed misją w Iraku

  Pomorze > Wojsko ćwiczy przed misją w Iraku

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza


  Na poligonie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim rozpoczęło się międzynarodowe ćwiczenie pk. "EUFRAT X". To ostatni sprawdzian żołnierzy 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej przed misją na irackiej pustyni. Ćwiczenia potrwają do 14 grudnia br.

  Jak poinformowało MON, ćwiczenie stanowi zwieńczenie wielomiesięcznych przygotowań i intensywnego szkolenia oraz jest jednocześnie ostatnim sprawdzianem gotowości żołnierzy i pododdziałów przygotowujących się do X zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Republice Iraku.

  Nominację na dowódcę kontyngentu otrzymał gen. dyw. Andrzej Malinowski, dowódca 12 DZ. Generał ze Szczecina będzie dowodził swoimi żołnierzami - 12 Brygada Zmechanizowana podczas tej zmiany obsadzi etaty bojowe w tzw. batalionie manewrowym.

  Oprócz Polaków, w ćwiczeniu udział biorą także żołnierze z Gwardii Narodowej Armii Stanów Zjednoczonych oraz żołnierze z Litwy. W skład "szczecińskiego" kontyngentu do Iraku wchodzą również pododdziały: 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim, 1 Pułku Specjalnego Komandosów w Lublińcu oraz 49 Pułku Śmigłowców Bojowych w Pruszczu Gdańskim.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo