Słupsk > Budowa skateparku przy Małcużyńskiego

  Słupsk > Budowa skateparku przy Małcużyńskiego

  (man)

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Przygotowywanie teren pod przyszły skate park

  Przygotowywanie teren pod przyszły skate park ©Fot. Sławomir Żabicki

  Przygotowywanie teren pod przyszły skate park

  Przygotowywanie teren pod przyszły skate park ©Fot. Sławomir Żabicki

  Słupscy miłośnicy jazdy na deskorolkach i łyżworolkach już wkrótce będą mogli do woli ćwiczyć swe karkołomne ewolucje. Przy ul. Małcużyńskiego powstaje właśnie Skate Park.

  Ma to być pierwszy w mieście tego typu obiekt z prawdziwego zdarzenia. Funkcjonalny i co równie ważne - bardzo trwały.

  - Mam nadzieję, że po kilku miesiącach nie rozleci się jak ten w Parku Kultury i Wypoczynku - mówi 16-letni Kamil, który jeździ na deskorolce.

  Słupscy rolkarze pamiętają skate park oddany do użytku kilka lat temu. Obiekt okazał się zwykłym bublem, po którym dziś nie ma śladu. Tym razem ma być zupełnie inaczej.

  - Urządzenia mają specjalną betonową konstrukcję, odporną nawet na wandalizm - mówi Justyna Marglarczyk z wydziału gospodarki komunalnej i mieszkaniowej słupskiego ratusza - Projekt był konsultowany z młodzieżą, bo to przecież ona będzie z parku korzystać i najlepiej wie, czego jej tam potrzeba.

  W skate parku pojawią się m.in grin - box, jump - ramp, dun - bux czyli specjalne rampy i poręcze. To w sumie 43 elementy. Ze względów bezpieczeństwa teren parku podzielony będzie na dwie części. Mniejsza przeznaczona będzie dla początkujących rolkarzy. W większej ćwiczyć będą profesjonaliści.

  Prace ziemne mają zakończy się jeszcze w tym roku, jeśli dopisze pogoda. Wcześniej trzeba teren m.in. odwodnić, przygotować asfaltowe podłoże oraz oświetlenie. Prace pochłoną 650 tysięcy złotych. Kolejne 190 tysięcy kosztowały urządzenia. Potem pozostanie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (5)

  Wszystkie komentarze (5) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo