Machowino > Będzie kładka dla rowerów

  Machowino > Będzie kładka dla rowerów

  (map)

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Nie będziemy musieli już wstydzić się przed rowerzystami z Polski i z zagranicy.

  Kładka nad rzeką Słupią w Machowinie na międzynarodowej trasie rowerowej R-10 będzie wybudowana już w przyszłym roku.

  Od dwóch lat kładka była zdewastowana i zerwana. Odbudowa przeprawy rozpocznie się 15 grudnia tego roku. Wcześniejsze rozpoczęcie jest niemożliwe z uwagi na konieczność ochrony troci, które płyną w górę rzeki na tarło. Kładka ma zostać oddana do 15 kwietnia 2008 roku. Powstanie wreszcie most, z którego będą mogli skorzystać rowerzyści podróżujący międzynarodową trasą rowerową R-10.

  - Most był zerwany, a na mapach nadal był zaznaczony jako istniejący i to wprowadzało rowerzystów w błąd - mówi Małgorzata Budnik-Żabicka z Urzędu Gminy Ustka.

  Most wybudują wspólnie gmina Ustka i gmina Słupsk. Gminy weszły w spółkę, bo most połączy tereny należące do obu samorządów i skróci drogę mieszkańcom Machowina. Inwestycja będzie kosztowała 217 tys. zł. Gmina Słupsk daje 50 tys. zł, resztę wyłoży gmina Ustka.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo