Słupsk > Papiery Chińczyków nie zgadzają się

  Słupsk > Papiery Chińczyków nie zgadzają się

  (maz)

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Wynajęte pomieszczenie, towary na pólkach, brak zgody na działalność. Chińscy przedsiębiorcy, którzy w Słupsku przygotowują się do otwarcia marketu mają problemy z przedłużeniem pobytu w Polsce.

  - Wszystko przez to, że spóźnili się ze złożeniem wniosku o przedłużenie pozwolenia na pracę w naszym kraju - mówi .

  Bernard Matea, dyrektor Wydziału do Spraw Cudzoziemców w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim.
  - Cudzoziemcy, którzy przebywają godę na pobyt oraz pracę, muszą najpóźniej na 60 dni od terminu wygaśnięcia tych pozwoleń, złożyć wnioski o ich przedłużenie. Jeśli nie dotrzymają tego wymogu muszą wyjechać z Polski i w naszym konsulacie w swoim kraju starać o nowe pozwolenia.

  Chińscy przedsiębiorcy po naszych publikacjach o otwarciu sklepu nagle znaleźli się pod lupą różnych instytucji. Byli już kontrolowani przez Straż Graniczną i Państwową Inspekcję Prac. Zapewniali poprzez swojego prawnika, że wymagane wnioski złożyli w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim.

  - Nie mogę nic na ten temat powiedzieć, bo nie znam sprawy, a poza tym to są prawy prywatne, o których nie mogę mówić - dodaje Matea.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo