Bytów > Czesław Lang honorowym obywatelem

  Bytów > Czesław Lang honorowym obywatelem

  (ang)

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Czesław Lang i Euzebiusz Marciniak zostali honorowymi obywatelami Bytowa. Uchwałę w tej sprawie podjęli radni. Z wnioskiem o nadanie tytułów zwrócił się klub Baszta, w którym Lang zdobywał szlify kolarskie, a Marciniak był trenerem.

  - Zlecimy wybicie pamiątkowych medali. Ich wręczenie odbędzie się w czasie lipcowych "Dni Bytowa" - mówi Ryszard Sylka, burmistrz Bytowa. Obaj panowie są dumni wyróżnień.

  - Cieszę się, że doceniono moją sportową działalność w ten sposób. Jestem na stałe związany z Bytowem. Taki tytuł zobowiązuje - mówi Czesław Lang.

  Na sesji radni zdecydowali też, że na nowo trzeba opracować regulamin przyznawania tytułów. - Kryteria muszą być jasne i precyzyjne. Teraz nie są - uważa radna Danuta Michnowicz. Zgadza się z nią burmistrz Sylka.

  - Nie możemy pochopnie rozdawać tytułów, bo wtedy stracą one swoją wartość. Stąd uszczegółowimy kryteria - oznajmia burmistrz, zaznaczając że ta ostatnia kwestia nie odnosi się do Langa i Marciniaka.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo