Wtorek
  17.01.2017

  GP24.PL - największy portal w regionie!

  Rozwiń
  Wtorek
  Zwiń

  GP24.PL - największy portal w regionie!

  600 tys. użytkowników, 6 milionów odsłon #10urodzinyGP24

  Odruch wielu serc > Kaleki piesek znajdzie dom

  Odruch wielu serc > Kaleki piesek znajdzie dom

  Piotr Kawałek

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Odruch wielu serc > Kaleki piesek znajdzie dom
  Odruch wielu serc > Kaleki piesek znajdzie dom
  Aż kilkanaście osób chciało zaopiekować się pieskiem ze sparaliżowanymi tylnymi łapami, którego opisaliśmy w "Głosie". Pies stracił władzę w łapach potrącony przez samochód.

  Chodzi o sympatycznego wilczurka, który wygłodzony błąkając się po ulicach, wpadł pod samochód w Kobylnicy. Piesek ma przetrącony kręgosłup i stracił czucie w tylnych łapach. Psa znalazł Dariusz Peta, strażnik gminny. Czasowo przygarnął go.

  Gdyby pies nie znalazł stałego domu, zostałby uśpiony z powodu kalectwa. Już w dniu publikacji rozdzwoniły się telefony od osób, które chcą przygarnąć zwierzaka. - Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało się uratować życie pieskowi - mówi Barbara Aziukiewicz, prezes Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Słupsku.

  Pies porusza się tylko za pomocą przednich łap, jednak ludziom, którzy dzwonili, to nie przeszkadzało. Byli bardzo konkretni, zdawali sobie sprawę, co oznacza kalectwo zwierzęcia. - Z kilkunastu ofert wybraliśmy dwie - mówi Aziukiewicz. - Sprawdzimy warunki i zdecydujemy, komu go oddać.

  Pies będzie jeszcze zaszczepiony i odrobaczony. Według weterynarzy jest szansa, aby powrócił do zdrowia. Niedowład jest najprawdopodobniej spowodowany uciskiem na nerw. Taka operacja jest jednak bardzo kosztowna i wykonują ją specjaliści w Warszawie i Wrocławiu. - Być może zaczniemy zbierać pieniądze na jego leczenie lub na specjalny wózek - dodaje Aziukiewicz.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo