Słupsk > Chiński market będzie mógł działać

  Słupsk > Chiński market będzie mógł działać

  Zbigniew Marecki

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku wydał chińskim przedsiębiorcom promesę na prowadzenie działalności gospodarczej w Słupsku. Jeśli Straż Graniczna nie zgłosi zastrzeżeń, chiński market w Słupsku będzie mógł działać.

  Jak się dowiedzieliśmy, dwaj bracia -chińscy przedsiębiorcy, którzy organizują pierwszy chiński market w dawnym Rolniczym Domu Towarowym przy ul. Kopernika wystąpili do Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku z wnioskiem o wydanie pozwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w Słupsku.

  Do tej pory mieli tylko pozwolenie na prowadzenie biznesu w Łodzi. Po naszych publikacjach o otwarciu w mieście pierwszego chińskiego supermarketu, na organizatorów przedsięwzięcia zwaliły się liczne kontrole.

  - Wydział Społeczny już wydał im promesę na wizę umożliwiającą prowadzenie interesów w naszym kraju. Na tej podstawie my przedłużymy im o rok zgodę na pobyt w Polsce - mówi Bernard Mateja, dyrektor Wydziału ds. Cudzoziemców w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (5)

  Wszystkie komentarze (5) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo