Region > Uciekał przed wojskiem, chciał przekroczyć granicę...

  Region > Uciekał przed wojskiem, chciał przekroczyć granicę na dowód brata - bliźniaka

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza


  Ze Szwecji do Polski na dowód osobisty swojego brata bliźniaka usiłował wjechać wczoraj 22-letni Kamil N. ze Sławna. Jednak straż graniczna była czujna.

  Młody mężczyzna przekraczał granicę na morskim przejściu w Gdańsku. W czasie odprawy pasażerów promu Baltivia został zatrzymany przez funkcjonariuszy Morskiego Oddziału Straży Granicznej.

  - Kamil N. miał pecha, gdyż wątpliwości kontrolera wzbudziła fotografia w dowodzie osobistym, który przedstawił do kontroli oraz jego zachowanie - kmdr por. Grzegorz Goryński rzecznik prasowy komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku.

  - Mężczyzna najpierw tłumaczył, że pomylił się i zabrał dowód brata. Zmienił jednak zeznania, gdy funkcjonariusze odkryli prawdziwy powód takiego postępowania. Kamil N. uchylał się od odbycia zasadniczej służby wojskowej. Domyślał się, że posługując się własnym dokumentem tożsamości może zostać zatrzymany w trakcie przekraczania granicy. Nie przewidział jednak tego, że nie wszystko uda się ukryć przed funkcjonariuszami Straży Granicznej. W efekcie, przyznał się do posługiwania dowodem osobistym brata.

  Zatrzymanym zajęli się pogranicznicy z wydziału operacyjno-śledczego. Dziś miał być przesłuchiwany w w gdańskiej Prokuraturze Rejonowej.

  Kamil N. odpowie za usiłowanie nielegalnego przekroczenia granicy.

  Bogumiła Rzeczkowska

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo