Słupsk > Wolontariusze zebrali w sklepach ponad tonę...

  Słupsk > Wolontariusze zebrali w sklepach ponad tonę żywności

  (krab)

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Żywność zebrana podczas akcji "Aby Święta były wesołe"

  Żywność zebrana podczas akcji "Aby Święta były wesołe" ©Fot. Archiwum CIO

  Żywność zebrana podczas akcji "Aby Święta były wesołe"

  Żywność zebrana podczas akcji "Aby Święta były wesołe" ©Fot. Archiwum CIO

  Wolontariusze słupskich organizacji niosących pomoc zebrali w sklepach 1200 kilogramów żywności, która trafi do biednych słupszczan. Wczoraj podsumowano akcję "Aby Święta były wesołe".

  Dzięki weekendowej akcji zbierania żywności w słupskich marketach na wigilijne stoły osób potrzebujących trafi ponad tona produktów spożywczych. Po raz pierwszy współpracowało ze sobą kilka instytucji zajmujących się pomocą.

  - W sklepach wolontariusze informowali klientów o akcji i zachęcali do kupienia choćby jednego produktu więcej i podzielenia się z ludźmi znajdującymi się w trudnej sytuacji - mówi Artur Mikołcz z Centrum Inicjatyw Obywatelskich w Słupsku. - Składamy serdeczne podziękowania osobom, które wsparły akcje dzieląc się przedświątecznymi zakupami.

  Najczęściej były to: mąka, makaron, cukier konserwy, olej, oraz słodycze do świątecznych paczek. Żywność będzie rozdawana przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, Słupskie Koło Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta oraz stowarzyszenie "Słupski Bank Żywności". Akcję wspierał Hufiec Ziemi Słupskiej Związku Harcerstwa Polskiego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo