Ustka > Hejnał po raz pierwszy z wieży

  Ustka > Hejnał po raz pierwszy z wieży

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza


  Dziś w samo południe z ratuszowej wieży w Ustce zabrzmi po raz pierwszy hejnał miasta. To próbne wykonanie. Wkrótce będzie odtwarzany codziennie w południe.

  Hejnał Ustki został wybrany pod koniec września spośród propozycji 13 kompozytorów m.in. ze Słupska, Ustki i Trójmiasta. Jury, pod przewodnictwem prof. Leszka Kułakowskiego z Akademii Pomorskiej wybrało utwór, który ich zdaniem majestatem przywołuje klimat średniowiecza i będzie najlepiej komponował się z architekturą ratusza w Ustce.

  Hejnał podoba się także radnym miejskim. Przekonują oni, że Ustce miejski hymn należał się od dawna i pieniądze wydane na jego skomponowanie nie zostały wyrzucone w błoto.

  Zwycięski utwór skomponował Jacek Stańczyk. Na co dzień nauczyciel informatyki w jednej ze słupskich szkół. Co ciekawe autor zwycięskiego utworu skomponował także hejnał dla Słupska.

  Zwycięzca otrzymał nagrodę w wysokości 2 tysięcy złotych. Utwór odtwarzany będzie mechanicznie przez ratuszowy zegar. Mechanizm posiada bowiem możliwość wgrywania w jego pamięć krótkich utworów muzycznych.

  (map)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo