Sejm > Obywatelski projekt utworzenia województwa...

  Sejm > Obywatelski projekt utworzenia województwa środkowopomorskiego trafił do kosza

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  - Oświadczam, ze więcej niż zrobiłem, zrobić nie moglem - rzekł dzisiaj Eugeniusz Zuber, pełnomocnik Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej, które walczyło o województwo środkowopomorskie.

  Eugeniusz Zuber dostał właśnie odpowiedź od szefa gabinetu marszałka Sejmu. Pismo nie pozostawia żadnych złudzeń zwolennikom 17. województwa. - Mamy odmowę kontynuowania prac nad projektem obywatelskim. Marszałek Sejmu nie zamierza wprowadzać projektu na obrady - stwierdził pełnomocnik KIU. - Wszystkie projekty obywatelskie, w tym nasz, które przeleżały w sejmie dwie kadencje, mówiąc potocznie - trafiają do kosza.

  Czuje oburzenie, bunt i zal. Zwłaszcza z powodu formy załatwienia sprawy. Natomiast posłowie z lat 2004 - 2007 pokazali, ze na społeczności obywatelskiej Pomorza Środkowego im nie zależy. Politycy zlekceważyli projekt i 140 tysięcy podpisów.

  Eugeniusz Zuber oraz działający z nim na rzecz utworzenia środkowopomorskiego dziękują wszystkim mieszkańcom, którzy wsparli inicjatywę. KIU w połowie stycznia ulegnie rozwiązaniu. Na koniec działacze wyślą jeszcze list do Prezydenta RP, by ten wystąpił z inicjatywą ustawodawczą w sprawie 17. województwa. Nadal będzie istnieć Stowarzyszenia Pomorza Środkowego "Integracja dla rozwoju".

  Przypomnijmy, projekt obywatelski z podpisami 140 tysięcy mieszkańców trafil do sejmu 29 grudnia 2003 roku. Do tej pory były dwa czytania w sejmie, piec razy wyznaczono termin prac komisji sejmowych, które miały zając sie projektem. Do tych prac nie doszlo.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Wszystkie komentarze (2) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo