Słupsk > Dzisiaj radni zadecydują o przyjęciu lub odrzuceniu...

  Słupsk > Dzisiaj radni zadecydują o przyjęciu lub odrzuceniu budżetu miasta

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Dziś radni Słupska zdecydują o tym, czy przyjmą budżet miasta na przyszły rok. Nie jest to wcale pewne.
  Rajcy prawicy, którzy mają większość w Radzie Miejskiej chcą, nie chcą by w kolejnych latach budżet miasta nie był już tak zadłużany jak obecnie.

  Przypomnijmy, że według projektu budżetu, który jutro stanie na Radzie Miejskiej w przyszłym roku zadłużenie miasta ma sięgnąć aż 140 milionów złotych, a deficyt 35 mln zł.

  - Złożyliśmy wnioski panu prezydentowi o zmniejszenie wydatków bieżących o kilka procent oraz rezygnacji z inwestycji o charakterze inwestycyjnym - mówi Zdzisław Sołowin, przewodniczący Rady Miejskiej w Słupsku - Jesteśmy przede wszystkim za takimi działaniami miasta, które przyniosą mu konkretne pieniądze, na przykład za zbrojeniem terenów, które będzie można później sprzedać.

  Zdaniem radnych prawicy, prawdopodobnie budżet nie zostanie jutro uchwalony. Przedstawiciele magistratu są jednak dobrej myśli.

  Michał Kowalski

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo