Kraj > M. Kaczyńska: Święta spędzimy w gronie rodziny i...

  Kraj > M. Kaczyńska: Święta spędzimy w gronie rodziny i najbliższych przyjaciół

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Święta Bożego Narodzenia spędzimy w gronie rodziny i najbliższych przyjaciół w Pałacu Prezydenckim - powiedziała małżonka prezydenta Maria Kaczyńska w TVN24. Będziemy sobie życzyć sukcesów, szczęścia i wszelkiej pomyślności - dodała.

  Lista gości jest tradycyjna, bo święta Bożego Narodzenia są dla nas zawsze świętami rodzinnymi - zaznaczyła Kaczyńska. Będzie córka z mężem i z dziećmi, będzie oczywiście mama, brat męża, najbliższa ciocia, mój brat, bratowa. Cała rodzina. Zapraszam też przyjaciółkę, która jest sama - wyliczała.

  Na pewno sobie życzymy, żeby było dobrze dla nas wszystkich, dla Polski, dla ludzi. Żebyśmy mieli satysfakcję z tego, co robimy, bo to jest istotne, każdy z nas lubi, jeżeli wszystko układa się po jego myśli, odnosi sukcesy. Będziemy sobie życzyć sukcesów, szczęścia i wszelkiej pomyślności - powiedziała Kaczyńska, pytana, jakie życzenia będą składane przy wigilijnym stole.

  Zapytana, czy zabroni mówić o polityce przy świątecznym stole, odpowiedziała: nie mamy nawet takich intencji. Polityka jest na co dzień, a przy stole jest rodzina, są święta - mówiła pierwsza dama.

  Prezydentowa pytana, czy przygotowania do świąt są już zakończone, powiedziała, że "bardzo częściowo". Dlatego, że nie mam zbyt dużo czasu na przygotowania, takie typowe przygotowania, bo mam dużo obowiązków. I na komfort przygotowania do świąt nie znajduję czasu - zaznaczyła.

  Mam wiele spotkań, mam wiele obowiązków wynikających z kalendarza i załatwiam w zasadzie sprawy, które dają radość - podkreśliła Kaczyńska. Odpowiadam też na oczekiwania ludzi z mojej strony. Dzielę się z nimi radością, że się zbliżają święta, składam życzenia, spotykam się, robię zdjęcia, spotykam się na wywiady - dodała.

  Pytana, czy złożyła życzenia świąteczne Jolancie Kwaśniewskiej i Danucie Wałęsowej, powiedziała: my takich towarzyskich kontaktów nigdy nie utrzymywałyśmy i nie utrzymujemy, bo nie było powodu. Gdy się spotykamy, to jest sympatycznie, ale okazji ku temu nie ma. Przesłałam życzenia pani Jolancie Kwaśniewskiej, przesłałam życzenia wielu, wielu osobom i innym pierwszym damom na świecie, które znam - mówiła Kaczyńska.

  Dopytywana o żonę Lecha Wałęsy, prezydentowa zaznaczyła: nigdy nie miałam żadnego kontaktu z panią Wałęsową, także najserdeczniej mogę pozdrowić, ale nie utrzymywałam nigdy kontaktu.

  "Życzę zdrowych, spokojnych świąt" - zwróciła się do telewidzów prezydentowa - a na Nowy Rok wszystkiego co może być najlepsze: sukcesów, pomyślności, czego sobie państwo życzą, spełniania marzeń, żeby chociaż połowa, albo jedna dziesiąta marzeń się spełniała, to byłoby dobrze - zaznaczyła.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo