Pomorskie > Michał Owczarczak powołany na stanowisko...

  Pomorskie > Michał Owczarczak powołany na stanowisko wicewojewody

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Prezes Rady Ministrów Donald Tusk powołał z dniem 27 grudnia 2007 r. Michała Owczarczaka na stanowisko wicewojewody pomorskiego.

  Michał Owczarczak urodził się 10 stycznia 1975 r. Ukończył III Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku, następnie studiował politologię na Uniwersytecie Gdańskim. Zna język angielski i hiszpański

  W latach 1999-2004 pracował w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim,
  m.in. na stanowisku asystenta wojewody pomorskiego.
  Pracę zawodową kontynuował w Kancelarii Sejmu RP, gdzie przez blisko dwa lata był asystentem Wicemarszałka Sejmu Donalda Tuska. Od 2005 r. do chwili obecnej pełnił funkcję dyrektora Wojewódzkiego Biura Poselsko-Senatorskiego Platformy Obywatelskiej w Gdańsku.

  Od 2003 do 2006 r. sprawował funkcję wiceprzewodniczącego rady nadzorczej Polskiego Radia Koszalin SA. Zasiadał również w składzie rady nadzorczej Międzynarodowych Targów Gdańskich SA.

  Od 2006 r. jest członkiem zarządu Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej, instytucji zajmującej się wszechstronną edukacją osób zaangażowanych w działalność publiczną. W 2006 r. wyborcy powierzyli mu mandat zaufania społecznego, wybierając go radnym Sejmiku Województwa Pomorskiego.

  Michał Owczarczak jest członkiem Platformy Obywatelskiej, pełni funkcję sekretarza Regionu Pomorskiego PO oraz zasiada w Radzie Krajowej tego ugrupowania.
  Jest żonaty, ma jedną córkę.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo