Wtorek
  17.01.2017

  GP24.PL - największy portal w regionie!

  Rozwiń
  Wtorek
  Zwiń

  GP24.PL - największy portal w regionie!

  600 tys. użytkowników, 6 milionów odsłon #10urodzinyGP24

  Słupsk > Studencka wyprawa brzegiem Bałtyku

  Słupsk > Studencka wyprawa brzegiem Bałtyku

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Niecodziennej próby chce dokonać Studenckie Koło Geografii Ekonomicznej "Glob" z Akademii Pomorskiej w Słupsku. Żacy zamierzają w cztery dni przejść linią brzegową naszego kraju: od Świnoujścia aż do Krynicy Morskiej.

  Łącznie 524 km - 131 km na dobę i przy prędkości ponad 5 km na godzinę. W wyprawie ma wziąć też udział grupa studentów z Politechniki Koszalińskiej. Wyprawa zaplanowana jest na maj przyszłego roku - podczas corocznego Bałtyckiego Festiwalu Nauki.

  - Nie planujemy żadnych przerw w trakcie marszu - mówi dr Paweł Czapliński, opiekun koła. - Wyprawa będzie miała charakter sztafety. Gdy część studentów będzie szła, pozostali będą odpoczywać. Podczas marszu studenci zamierzają udokumentować stan jakości polskiego wybrzeża.

  Szczegóły wyprawy mają być znane za kilka tygodni. Studenci muszą opracować trasę przemarszu. Nie da się przejść dokładną linią brzegową. W różnych miejscach nad samym morzem znajdują się zamknięte tereny wojskowe, grunty prywatne i obszary chronione.

  Poza tym utrudnieniem mogą być również porty. Na razie studenci sprawdzają, czy oficjalnie nikt wcześniej nie dokonał podobnego wyczynu.Niewykluczone, że w przedsięwzięciu wezmą również udział zagraniczni studenci. Koło "Glob" współpracuje z Uniwersytetem w Czerniowcach w zachodniej Ukrainie.

  W lutym przyszłego roku żacy ze Słupska jadą na Ukrainę, gdzie będą szukać polskich śladów w rejonie przedwojennej granicy polsko-rumuńskiej. Wówczas studenci z Ukrainy mają potwierdzić swój udział.

  (WŁ)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Wszystkie komentarze (2) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo