Lębork > Kolejny kandydat na burmistrza

  Lębork > Kolejny kandydat na burmistrza

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Pojawił się kolejny, siódmy kandydat na burmistrza Lęborka. Jest nim Jarosław Jędrzejczyk z Krajowej Partii Emerytów, były zastępca komendanta powiatowego policji w Lęborku.
  Prócz niego fotel po byłym burmistrzu Witoldzie Namyślaku chcą objąć: Elżbieta Godderis z Platformy Obywatelskiej - sekretarz miasta, Włodzimierz Klata z Porozumienia Samorządowego Ziemia Lęborska - były wiceburmistrz, Jan Przychoda z SLD - burmistrz poprzedniej kadencji, radny miejski, Teresa Ossowska- -Szara, niezależna - radna miejska, Jarosław Walaszkowski z Prawa i Sprawiedliwości - radny miejski, Wiesław Wójcik, niezależny - radny miejski.

  Prawdopodobnie do przedterminowych wyborów na burmistrza Lęborka dojdzie 27 stycznia. Taką informację podał departament prawny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

  Za kilka dni w tej sprawie ukaże się rozporządzenie podpisane przez premiera. Jak na razie mamy tzw. kalendarium wyborcze, które zezwala na tworzenie komitetów wyborczych kandydatów na fotel burmistrza.

  (AC)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo