Region > Opóźnienia przy wielkiej inwestycji słupskich...

  Region > Opóźnienia przy wielkiej inwestycji słupskich Wodociągów

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Na początku 2008 roku powinny przyspieszyć prace przy realizacji projektu Wodociągów i trzech gmin dotyczącego poprawy warunków ściekowych w Słupsku i dwóch gminach ościennych.

  Inwestycja warta ponad 18 mln euro (13 mln zapewnia Unia Europejska) powinna zakończyć się za dwa lata. Wiadomo, że Wodociągi poproszą Komisję Europejską o wydłużenie czasu realizacji o rok.

  Wniosek w tej sprawie miał być przygotowany do końca 2007 roku.
  Nie został. - Wstępne ustalenia były takie, że powinniśmy to zrobić do końca 2007 roku - mówi Jadwiga Gronowska ze słupskich Wodociągów, koordynator projektu. - Po prostu im szybciej wystąpimy do Komisji Europejskiej, tym szybciej możemy spodziewać się decyzji o przedłużeniu czasu realizacji projektu. Przejście wszystkich procedur zajmuje nawet do dziewięciu miesięcy. Przypuszczamy jednak, że Komisja Europejska zgodzi się na naszą prośbę.

  Na razie nie ma decyzji, czy inwestycja zostanie okrojona. Wodociągi są niechętne realizacji jednej z czterech części projektu, która zakłada budowę sieci kanalizacyjnej na odcinkach Warblewo-Głobino oraz Bydlino - Wrzeście - Lubuczewo.

  - Mam nadzieję, że te dwa odcinki nie zostaną wykluczone - mówi Mariusz Chmiel, wójt gminy Słupsk. - Jako gmina jesteśmy gotowi realizować projekt w całości. Na razie jednak wójt Chmiel czeka na rozstrzygnięcie przetargu na realizację projektu w gminie.

  Wodociągi zapowiadają, że nastąpi to w pierwszej połowie stycznia 2008 roku. To już drugi konkurs na wykonawstwo prac budowlanych w gminie. Pozostaje on bez rozstrzygnięcia od września 2007 roku.

  (WŁ)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo