Kobylnica > Budżet bez sprzeciwu

  Kobylnica > Budżet bez sprzeciwu

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Jednogłośnie radni Kobylnicy zaakceptowali budżet gminy na bieżący rok.
  Przewidywane dochody gminy wyniosą prawie 30,4 miliona złotych. Wydatki wyniosą prawie 32,9 miliona złotych. Deficyt zostanie pokryty przy pomocy kredytów i pożyczek.
  Ponad 10 milionów złotych stanowić będą wydatki na wynagrodzenia wszystkich pracowników gminy i podległych Urzędowi Gminy jednostek.

  Natomiast blisko 7,6 milionów złotych gmina wyda na 28 rozmaitych inwestycji i zakupy majątkowe. Najwyższą kwotę, czyli 1,5 milionów złotych przeznaczono na zakup nieruchomości i związane z tym odszkodowania.

  Ponadto samorząd Kobylnicy wyda m.in. 550 tys. zł na modernizację dróg gminnych, 330 tysięcy złotych - na modernizację drogi dojazdowej w Sycewicach, 690 tys. zł na rozbudowę kanalizacji sanitarnej w Łosinie, Bolesławicach i Kobylnicy, 490 tys. zł na rozbudowę sieci wodociągowej, 350 tys. zł na remont świetlicy i adaptację na ośrodek pracy z młodzieżą w Kuleszewie, 355 tys.zł na zakupy inwestycyjne Straży Gminnej, 364 tys. zł na zakup autobusu i sceny dla GOK, 250 tys. zł - na rozbudowę oświetlenia ulicznego w gminie, a 250 tys. zł - na remont świetlicy wiejskiej w Płaszewie.

  (maz)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Wszystkie komentarze (2) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo