Słupsk > Panie pokierują miejskimi autobusami

  Słupsk > Panie pokierują miejskimi autobusami

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Dziś po raz pierwszy samodzielnie wyjadą na ulice Słupska pierwsze panie kierujące autobusami miejskimi. Ich starsi koledzy zapewniają, że radzą sobie świetnie.

  Dwie z pięciu pań, które zdały egzamin na autobusowe prawo jazdy, rozpoczynają dziś samodzielne kursy po mieście.

  - Przez ostatnie dni jeździły pod nadzorem starszych kierowców - informuje Hubert Boba z Miejskiego Zakładu Komunikacji w Słupsku. - Radziły sobie doskonale nawet w godzinach szczytu.

  Panią Izabelę Cybulską za kółkiem pasażerowie zobaczą dziś w autobusie linii nr 2 od godziny 14.40. - Nie jest to łatwa praca, ale staram się jak najlepiej - nie kryje pani Iza. - Wczoraj w godzinach szczytu miałam kilka minut spóźnienia, mam nadzieję, że dziś pójdzie sprawniej.

  Pani Danuta Chojnacka wyruszy na trasę już o godzinie 6.17 na linii nr 12. Hubert Boba prosi pasażerów o nie rozpraszanie pań i przypomina, że rozmowa z kierowcą podczas jazdy jest zabroniona.

  Tymczasem są już kolejne chętne kobiety do pracy w Miejskim Zakładzie Komunikacji, które zgłosiły się do Powiatowego Urzędu Pracy. Kurs na prawo jazdy mają rozpocząć w lutym.

  (krab)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Wszystkie komentarze (2) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo