Gdańsk > Doręczyciel wyrzucał przesyłki do śmietnika

  Gdańsk > Doręczyciel wyrzucał przesyłki do śmietnika

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza  Wczoraj o godz. 13.00 gdańscy funkcjonariusze zatrzymali 38-letniego Mirosława K.. Mężczyzna będąc doręczycielem przesyłek w jednej z firm, pobrał a następnie zamiast doręczyć, wyrzucił do kontenera na surowce wtórne około 2 tysięcy paczek i listów adresowanych do różnych odbiorców na terenie trójmiasta.

  Jedna z pracownic firmy odpowiedzialna za rozliczanie doręczycieli stwierdziła, iż Mirosław K.
  wykazuje bardzo dużą ilość dziennie doręczonych przesyłek o wiele więcej niż inni doręczyciele, w związku z powyższym poinformowała o tym swojego pracodawcę. Ten zaczął obserwować mężczyznę i wkrótce zauważył, że gdańszczanin po pobraniu przesyłek i wyjściu z firmy udał sie prosto do stojącego niedaleko pojemnika na śmieci gdzie wrzucił przesyłki. Natychmiast została poinformowana o tym Policja.

  Mirosław K. został zatrzymany na terenie firmy a następnie umieszczony w policyjnym areszcie - miał prawie 2 promile alkoholu.

  Dzisiaj zatrzymany będzie przesłuchiwany najprawdopodobniej usłyszy zarzut usuwania lub ukrywania dokumentów za co grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Nie wyklucza się postawienia mu również zarzutów dotyczących naruszenia tajemnicy korespondencji oraz ustawy o ochronie danych osobowych. Czynności w tej sprawie trwają.

  Ponadto mężczyzna został zwolniony z pracy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo