Bytów > Firma Xidarus nie przejmie szpitala powiatowego

  Bytów > Firma Xidarus nie przejmie szpitala powiatowego

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza  Bydgoska firma Xidarus nie przejmie Szpitala Powiatu Bytowskiego. Zarząd Powiatu Bytowskiego zdecydował o zerwaniu negocjacji. Powiat zamierza teraz stworzyć szpitalną spółkę samorządową.

  - Xidarus nie spełnił oczekiwań. Chodzi o wiarygodność finansową firmy - mówi Jacek Żmuda-Trzebiatowski, starosta bytowski. Zarząd zdecydował o tworzeniu spółki samorządowej tylko z udziałem powiatu albo też jeszcze z udziałem chętnych gmin.

  - Będzie to spółka prawa handlowego. Od razu zabieramy się za pracę, bo czasu jest mało - oznajmia starosta. Dodaje, że rząd ogłosił właśnie, że będzie wspierał przekształcenia szpitali w spółki samorządowe.

  - Ma być restrukturyzacja długów, co ma dla nas podstawowe znaczenie - mówi. - Muszę poznać szczegóły, aby odpowiedzieć, czy gmina Miastko stanie się udziałowcem szpitala - komentuje Roman Ramion, burmistrz Miastka.

  Sam uważa, że spółka samorządowa jest dobrym rozwiązaniem.

  Jędrzej Kranz, prezes spółki Xidarus od nas dowiedział się o zerwaniu negocjacji. - Nie jestem specjalnie zawiedziony. Spodziewałem się takiej decyzji. Widać to było po ostatnich naszych rozmowach. Szpital Powiatu Bytowskiego to lecznica o podwójnej trudności, bo zlokalizowana w dwóch miastach.

  (ang)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo