Szczecin > Uroczystości rocznicowe zatonięcia Heweliusza

  Szczecin > Uroczystości rocznicowe zatonięcia Heweliusza

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza  Od sympozjum naukowego poświęconego bezpieczeństwu na Bałtyku rozpoczęły się dzisiaj w Szczecinie uroczystości rocznicowe. Zaprezentowano też specjalne wydawnictwo "Jan Heweliusz - pamiętamy" zadedykowane załodze i ofiarom tragedii.

  W katastrofie zginęło 55 osób. W sobotę uroczystości rocznicowe odbędą się też w Gdańsku. Z kolei w niedzielę w Szczecinie, w bazylice archikatedralnej odprawiona zostanie msza intencyjna.

  Natomiast w poniedziałek, 14 stycznia, w 15. rocznicę tragicznego wydarzenia, o godz. 5 rano na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie, pod pomnikiem Tym, którzy nie powrócili z morza odbędzie się apel poległych. O tej godzinie prom wywrócił się stępką do góry. Natomiast o godz. 11 (wówczas całkowicie zatonął) w Szczecinie, Świnoujściu oraz w Gdańsku i Gdyni zawyją syreny.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo