Słupsk > Dzisiaj w ratuszu uruchomiono system elektronicznej organizacji kolejki

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza


  Kolejki mają być uporządkowane, a petenci będą obsługiwani sprawniej. Takie są złożenia. A jaka będzie rzeczywistość? Dzisiaj w słupskim ratuszu uruchomiono system elektronicznej organizacji kolejki. Korzystać mogą z niego interesanci wydziału spraw obywatelskich i wydziału komunikacji. Podobne urządzenia słupszczanie znają od dawna choćby z wizyt na poczcie. Wystarczy wybrać odpowiedni przycisk i pobrać karteczkę z numerkiem.

  Automat daje trzy opcje: składanie wniosków dowodowych, odbiór dowodów i rejestracja pojazdów. Po otrzymaniu numerku dalej procedura odbywa się według zasad znanych petentom od lat - z karteczką trzeba ustawić się w kolejce...

  Urządzenie trafiło do ratusza już po największym oblężeniu wydziału spraw obywatelskich. Przed końcem roku tysiące słupszczan chciało zdążyć z wymianą dowodu osobistego.

  Dlaczego już wtedy nie zainstalowano automatu, aby uniknąć bałaganu w kolejkach? - Równie dobrze można by zapytać dlaczego tak dużo osób zwlekało z wymianą dowodów do ostatniej chwili - mówi Marek Sosnowski, zastępujący rzecznika prasowego prezydenta miasta.

  Urządzenie kosztowało około 30 tysięcy złotych.

  (man)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (3)

  Wszystkie komentarze (3) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo