Zobacz
  jak powstawały rakiety

  TARCZA ANTYRAKIETOWA

  Rozwiń
  Słupsk > Uczczą pamięć Niemena

  Słupsk > Uczczą pamięć Niemena

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza


  Czwartą rocznicę śmierci Czesława Niemena chce uczcić w czwartek 17 stycznia Stanisław Wojciekian. Apeluje do słupszczan, aby tego dnia zapalili znicze pod pomnikiem Kresowiaków w Słupsku.

  - Nie chcę, żeby była to wielka uroczystość, ale skromne okazanie, że pamiętamy o Niemenie - tłumaczy Stanisław Wojciekian, wielbiciel twórczości artysty. - Są co najmniej dwa powody, dla którego wybrałem kamienny pomnik na miejsce składania zniczy. Niemen był kresowiakiem a jednym z utworów jest "Kamyk" do słów Zbigniewa Herberta, który oddaje istotę samego Niemena. "Kamień jest stworzeniem doskonałym" - śpiewał.

  Stanisław Wojciekian, z którego inicjatywy odbywa się w Słupsku festiwal niemenowski ma nadzieję, że zapalanie zniczy w rocznicę śmierci Niemena przejdzie do tradycji.

  Pierwszy raz słupszczanie zapalili znicze dla Niemena rok temu. Obok pomnika pojawił się też czarno-biały plakat z wizerunkiem artysty.

  (map)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo