GP24.PL
  16.01.2017

  GP24.PL - największy portal w regionie!

  Rozwiń
  GP24.PL
  Zwiń

  GP24.PL - największy portal w regionie!

  600 tys. użytkowników, 6 milionów odsłon #10urodzinyGP24

  Strajk > Nauczyciele się buntują

  Strajk > Nauczyciele się buntują

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  W piątek w Warszawie odbędzie się manifestacja pracowników oświaty. - Ze Słupska pojadą dwa autokary, a więc około stu osób - mówi Gabriela Bereżecka, przewodnicząca słupskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego.

  Decyzję o strajku podjął zarząd główny ZNP na podstawie ankiet przeprowadzonych wśród nauczycieli. Aż 95 procent badanych opowiedziało się za zorganizowaniem manifestacji. Będą protestować m.in. przeciwko zbyt niskim podwyżkom w 2008 roku, zaniechaniom w sprawie wcześniejszych emerytur dla nauczycieli oraz planom kierownictwa MEN-u związanym z prywatyzacją systemu edukacji.

  Jeśli po manifestacji rząd nadal nie spełni oczekiwań nauczycieli, to ZNP planuje wielodniowy strajk w maju. Związek domaga się wzrostu wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli o 50 proc. i utrzymania satysfakcjonujących rozwiązań emerytalnych.

  (mag)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (22)

  Wszystkie komentarze (22) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo