Pomorskie > Zgłosił fikcyjną kradzież bo nie miał na spłatę...

  Pomorskie > Zgłosił fikcyjną kradzież bo nie miał na spłatę rat

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza  Kolejną fikcyjną kradzież samochodu wykryli w tym roku policjanci z Nowego Dworu. Tym razem zgłaszającym był 26-latek, który nie był w stanie spłacać rat za zakupiony na swoje nazwisko samochód.

  14 stycznia policjanci z Nowego Dworu zostali powiadomieni o kradzieży samochodu w Drewnicy. 26 - letni mieszkaniec powiatu twierdził, iż skradziono mu pojazd jeep grand cherokee o wartości około 50 tys. złotych.

  Nowodworscy kryminalni szybko ustalili wersję nieco odmienną od tej opowiedzianej przez Piotra W.. Jak się okazało: zdarzenie takie nigdy nie miało miejsca, a mężczyzna nigdy nie posiadał fizycznie takiego pojazdu. Zgłaszający był jedynie formalnym właścicielem jeepa - tzw. "słupem". Mężczyzna pozwolił, by na jego nazwisko zakupiono auto, ale nigdy nim nie jeździł. Nie przewidział jednak, że wkrótce po zakupie samochodu przyjdą na jego nazwisko raty do zapłacenia. Zaskoczony tym faktem postanowił zgłosić kradzież.

  Mężczyzna ostatecznie przyznał się policjantom, że kradzież była fikcyjna. Prawdopodobnie usłyszy zarzuty zawiadomienia o nie popełnionym przestępstwie oraz składania fałszywych zeznań. Może mu grozić do 3 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Gdańskim. Trwają poszukiwania samochodu i jego faktycznego posiadacza.

  Warto dodać, iż w zaledwie rozpoczętym nowym roku - nowodworscy kryminalni udowodnili podobne kłamstwo już drugiej osobie. W Jantarze "pomysłowy kierowca", aby wytłumaczyć się przed rodzicami ze zniszczeń jakie samochód odniósł w trakcie kolizji - porzucił go, a następnie zgłosił policji kradzież. 20-latek ostatecznie przyznał się do winy. Został ukarany 10 miesiącami pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo