Słupsk > "Trzynastką" prezydenta zajmą się radni

  Słupsk > "Trzynastką" prezydenta zajmą się radni

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Ponad dziesięć tysięcy złotych brutto dodatkowego wynagrodzenia rocznego za 2007 rok ma otrzymać Maciej Kobyliński, prezydent Słupska.
  O ile zgodzą się na to radni.

  Projekt w tej sprawie wpłynął właśnie do Biura Rady Miejskiej. Chodzi o tzw. trzynastą pensję. Słupscy rajcy nie zajęli jeszcze stanowiska w sprawie.

  - Jest za wcześnie, aby o tym mówić. - mówi radny Tomasz Rosiński. - Jeszcze nie zapoznałam się z projektem - dodaje Krystyna Danilecka - Wojewódzka.

  - Trzynastka należy się, jeżeli dana osoba spełnia warunki wynikające z ustawy. W przypadku prezydenta chyba tak właśnie jest, więc będzie to raczej formalność - mówi Zdzisław Sołowin szef największego klubu - Platformy Obywatelskiej.

  Tymczasem Regionalna Izba Obrachunkowa nie zażąda zwrotu pieniędzy za tzw. trzynastki z 2005 roku.

  Chodzi o 40 tys. zł dodatkowego wynagrodzenia, które wypłacili sobie prezydent, wiceprezydenci, sekretarz i skarbnik, wówczas bez podstawy prawnej.

  - Gdybyśmy zauważyli zmiany w uchwale budżetowej w chwili, gdy te pieniądze przyznawano, wówczas zanegowalibyśmy ich przyznanie. Dziś nie ma możliwości prawnych żądania zwrotu pieniędzy - mówi Henryk Ledóchowski z RIO w Gdańsku.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (3)

  Wszystkie komentarze (3) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo