Lębork > Niszczą billboardy kandydatów na burmistrza

  Lębork > Niszczą billboardy kandydatów na burmistrza

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Kampania wyborcza kandydatów do fotela burmistrza Lęborka jest coraz bardziej wyrazista. Zniszczono billboard Teresy Ossowskiej-Szarej, który umocowany był na samochodzie stojącym na placu Pokoju.

  - Pani Szara powiadomiła policję telefonicznie o zniszczeniu billboardu - mówi podinsp. Piotr Pesta z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku. - Sprawdzamy zapisy, jeśli kamery coś zarejestrowały, to będzie prowadzone postępowanie w sprawie.

  To już trzecie zgłoszenie, dotyczące niszczenia billboardów. Trzech nieletnich sprawców zniszczyło przeszło trzydzieści plakatów Elżbiety Godderis. Nagminne jest także ich zaklejanie i zrywanie.

  - Najczęściej są to nieletni - dodaje Pesta. - Za każdym razem reagujemy na negatywne zachowanie osoby nieletniej.

  Sprawę zniszczenia billboardu komentuje Teresa Ossowska-Szara. - W poprzednich kampaniach dochodziło do niszczenia materiałów wyborczych, ale nie w tak drastyczny sposób - mówi Ossowska-Szara. - Mam nadzieję, że jest to jednak wybryk chuligański, a nie przejaw frustracji któregoś z konkurencyjnych komitetów wyborczych.

  Sprawdziłam, kamera od godziny 15 nie rejestrowała żadnych zdarzeń na placu Pokoju. Była natomiast na stałe ustawiona na wylot ulicy Staromiejskej i "obserwowała" baner jednego z kandydatów. Uważam, że wyścig do fotela burmistrza nie musi odbywać się za wszelką cenę, na zasadzie "wszystkie chwyty dozwolone".

  Komitety powinny pójść w bardziej profesjonalną kampanię, a nie zawieszać miasto tysiącami plakatów, często w miejscach, w których utrudniają ruch pojazdów.

  (ac)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo