Wtorek
  17.01.2017

  GP24.PL - największy portal w regionie!

  Rozwiń
  Wtorek
  Zwiń

  GP24.PL - największy portal w regionie!

  600 tys. użytkowników, 6 milionów odsłon #10urodzinyGP24

  Słupsk > Flashmob, czyli młodzież się nie nudzi

  Słupsk > Flashmob, czyli młodzież się nie nudzi

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Dziś o godzinie 14:40 do Galerii Podkowa weszła ubrana w ekstrawagancką odzież nastolatka. Po chwili w jej kierunku biegła ok. 30 młodych ludzi. Krzyczeli, bili brawa i domagali się autografów.

  Wszystko było wyreżyserowane. Młodzi ludzie wcześniej umówili się. To rodzaj zabawy, happeningu o nazwie "flash mob". Eksperyment zadziałał i już po chwili do młodzieży, która zorganizowała akcję dołączali przypadkowi ludzie!

  Mimo, że nie wiedzieli, kim jest osoba tak pożądana przez młodych ludzi, robili jej zdjęcia, a niektórzy do tego stopnia ulegli fikcji, że wyimaginowaną gwiazdę prosili o autograf.

  Na pomysł zorganizowania akcji nazywanej wpadł Dawid Pękała. Wcześniej organizował on między innymi masowe przejazdy rowerzystów, oraz sprawdzał czujność słupskiej policji udając, że na ulicy Starzyńskiego kradnie rower.

  - Tego typu zabawy są coraz popularniejsza w Polsce - mówi Pękała. - Choć wymaga to zgrania w czasie wielu osób, efekt daje wiele radości. Na własne oczy można też zauważyć, jak dziwnie postępują ludzie, którzy mają okazję obcować ze "sławną" osobą, mimo, że postać ta jest im nieznana.

  Flash mob

  Flash mob (błyskawiczny tłum). Jednoczesnym wykonywanie jakiejś czynności przez grupę ludzi udających przypadkowe zbiorowisko w miejscu publicznym. Największy flash mob w Polsce odbył się w Poznaniu 12 maja 2007 roku w centrum Stary Browar. Kilka tysięcy młodych ludzi przez trzy minuty strzelało do siebie z wyimaginowanych pistoletów.

  Michał Szymajda

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (3)

  Wszystkie komentarze (3) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo