Bytów > Wspólne składowanie odpadów

  Bytów > Wspólne składowanie odpadów

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Adam Leik, wiceburmistrz Bytowa, przekonywał na sesji władze Kościerzyny do przystąpienia do spółki śmieciowej, która ma zarządzać składowiskiem odpadów w Sierżnie.

  Czy skutecznie, okaże się w ciągu tygodnia. Kościerzyna zadeklarowała już udział w spółce w Starogardzie Gdańskim. Budowane jest tam olbrzymie składowisko. Bytowska oferta musiałaby więc być o wiele korzystniejsza finansowo, aby Kościerzyna skorzystała z zaproszenia.

  Leik porównując obie oferty mówi, że odległość do składowisk i ceny są podobne. Gmina Kościerzyna zapłaciła już za udziały w starogardzkiej spółce 250 tysięcy złotych, ale nie są to wszystkie koszty.

  Sierżno kosztowałyby ją docelowo około 800 tysięcy złotych. W zamian jest 16 procent udziałów, których wartość szacuje się na 3 miliony złotych. Umowa powołująca spółkę w Sierżnie ma zostać podpisana do końca lutego tego roku. Na razie jest 11 chętnych gmin.

  (ANG)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo