Miastko > Wędkarze szykują się do jubileuszu 60-lecia

  Miastko > Wędkarze szykują się do jubileuszu 60-lecia

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Członkowie koła wędkarskiego Karaś w Miastku spotkali się, aby podsumować ubiegły rok. Gościem zjazdu był Teodor Rudnik, prezes Zarządu Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Słupsku. Miłym akcentem było wręczenie srebrnej odznaki Jerzemu Lubieńskiemu, prezesowi miasteckiego koła.

  Największe problemy miejscowych wędkarzy to kłusownictwo i zbyt mała liczba jezior do swobodnego połowu ryb. Jeziorem patronackim Karasia jest jezioro Lednik. Zaszły na nim zmiany, jeśli chodzi o możliwości wędkowania. Dopuszczona została metoda spinningowa, ale utrzymany został zakaz połowu z łodzi.

  Zniesiono zakaz wędkowania na rzece Studnicy, od wysokości ulicy Konstytucji 3 Maja do dawnej fabryki rękawiczek. Wędkarze planują spotkanie z dzierżawcą okolicznych jezior, aby udostępnił do wędkowania kolejnych kilka akwenów. Dodajmy, że w tym roku koło będzie obchodzić swoje 60-lecie.

  (ang)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo