Rybołówstwo > Przetwórcy mają propozycję dla ministra

  Rybołówstwo > Przetwórcy mają propozycję dla ministra

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Środowisko przetwórców ryb domaga się łatwiejszego dostępu do pieniędzy z Unii Europejskiej na sektor rybny.

  Polskie Stowarzyszenie Przetwórców Ryb przesłało do Kazimierza Plocke, sekretarza stanu w ministerstwie rolnictwa odpowiedzialnego za branżę, 20 postulatów, które mają uprościć dostęp do funduszy unijnych.

  Propozycje zawierają zmiany trybu rozpatrywania wniosków oraz ograniczenie biurokracji i obowiązków przedsiębiorców starających się o finansowe wsparcie. Przedsiębiorcy domagają się też likwidacji niektórych przepisów.

  Ma to znaczenie wobec opóźnień w uruchomieniu Sektorowego Programu Operacyjnego na lata 2007-13. Przedsiębiorcy martwią się, że w tych latach nie uda się wykorzystać funduszy unijnych przewidzianych na sektor rybny.

  - Jesteśmy zaniepokojeni opóźnieniami w realizacji wielu ważnych spraw - mówi Jerzy Safader, prezes Polskiego Stowarzyszenia Przetwórców Ryb. - Niepokoi nas brak dostępu do środków SPO na najbliższe lata. Ich brak może negatywnie wpłynąć na rozwój branży rybackiej.

  Ponadto przedsiębiorcy nie znają ostatecznego rozliczenia funduszy SPO na lata 2004-2006. Nie wiedzą, czy są jeszcze pieniądze. Pytają, jaka to kwota i czy będzie można z tych pieniędzy jeszcze skorzystać.

  Postulaty stowarzyszenia do ministra Plocke jeszcze nie dotarły. Ten zapewnia jednak, że je rozpatrzy.

  - Jeśli propozycje zmian w sposób realny przyczynią się do przyspieszenia procedur, to jak najbardziej je wprowadzimy - mówi Kazimierz Plocke.

  (wł)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo