GP24.PL
  16.01.2017

  GP24.PL - największy portal w regionie!

  Rozwiń
  GP24.PL
  Zwiń

  GP24.PL - największy portal w regionie!

  600 tys. użytkowników, 6 milionów odsłon #10urodzinyGP24

  Słupsk > Uczniowie zrobią wystawę o Zbigniewie Herbercie

  Słupsk > Uczniowie zrobią wystawę o Zbigniewie Herbercie

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Joanna Janusiak, polonistka z V Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku i jej uczniowie właśnie przebywają w Warszawie u Katarzyny Herbert, wdowie po Zbigniewie Herbercie, jednym z najważniejszych polskich poetów po 1945 roku.

  Pojechali tam, aby skanować i sfotografować pamiątki po zmarłym twórcy, które złożą się na wystawę z okazji Roku Herbertowskiego.

  - Mamy bardzo dobry kontakt z panią Katarzyną, której sympatią cieszył się Dariusz Kurowski, były już dyrektor naszej szkoły.
  Dzięki temu pani Katarzyna zgodziła się, aby nasza placówka nosiła imię jej męża, była u nas podczas Zjazdu Szkół Herbertowskich, a teraz pozwoliła nam na zdokumentowanie pamiątek po poecie przed ich przekazaniem do Muzeum Literatury - mówi Wojciech Gajewski, dyrektor V LO im. Zbigniewa Herberta w Słupsku.

  Otwarta wystawa dotycząca Herberta na być zaprezentowana w słupskiej Herbarciarni obok Muzeum Pomorza Środkowego. Licealiści z Warszawy mają także przywieźć wywiad z panią Katarzyną Herbert.

  Zbigniew Marecki

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo