Wydarzenie > Do Słupska przyjedzie balet Bieriozka

  Wydarzenie > Do Słupska przyjedzie balet Bieriozka

  Daniel Klusek

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Balet Bieriozka

  Balet Bieriozka ©Fot. Archiwum

  Najbardziej znany na świecie rosyjski balet - Bieriozka - wystąpi w marcu w Słupsku. Na ten wyjątkowy występ można już rezerwować bilety.
  Balet Bieriozka

  Balet Bieriozka ©Fot. Archiwum

  Państwowy Akademicki Zespół Choreograficzny Pieśni i Tańca im. Nadieżdy Nadieżdinowej to, obok Chóru Alexandrowa, jeden z najbardziej znanych na świecie rosyjskich zespołów. Balet przyjedzie do Słupska na jedyny koncert na Pomorzu. Początkowo Bieriozka miała wystąpić w Gdańsku, ale tego koncertu nie będzie z powodu remontu hali.

  Występ Bieriozki nie jest klasycznym baletem, ale staroruskim tańcem z charakterystycznymi układami choreograficznymi.
  Widać go w ruchach tancerek, które płyną po scenie. Natomiast taniec męskiej części baletu to połączenie tradycji ze sceniczną ekspresją. Przywiązanie do tradycji widoczne jest również w przepięknych strojach tancerzy.

  Koncert Bieriozki odbędzie się w słupskiej hali Gryfia 15 marca. Bilety będą w sprzedaży od 4 lutego, ale już można je rezerwować.
  Bilety
  Wejściówki na Bieriozkę kosztują 100, 80, 60 i 40 złotych (w zależności od miejsca). W Słupsku bilety można już rezerwować telefonicznie pod numerami: 0 696 303 708 (zbiorowe) i 0 506 586 202 (indywidualne). W Lęborku o wejściówki można pytać pod nr. tel. 0 668 050 408, 0 692 813 838.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo