Pomorskie > Zatrzymany zabójca

  Pomorskie > Zatrzymany zabójca

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Policjanci z pruszczańskiej komendy zatrzymali sprawcę zabójstwa. 26-letni mieszkaniec Pruszcza Gdańskiego zabił 59-letnią kobietę. Jej ciało znalazła kobieta przechodząca niedaleko rzeki Radunia.

  W niedzielę 03 lutego przed godz.: 8.00. rano dyżurny komendy w Pruszczu Gdańskim otrzymał zgłoszenie o znalezieniu zwłok. Przypadkowy przechodzień zauważył ciało leżące nad brzegiem rzeki Radunia. Na miejsce natychmiast pojechali funkcjonariusze z sekcji kryminalnej i dochodzeniowo-śledczej.

  Policjanci zabezpieczyli szereg śladów kryminalistycznych i przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. Sekcja zwłok wskazała, że przyczyną śmierci kobiety było uduszenie.

  Szeroko zakrojone działania śledczych i intensywna praca operacyjna policjantów doprowadziła do zatrzymania sprawcy już po trzech dniach.

  W środową noc 26-latek został zatrzymany na gorącym uczynku w momencie kiedy najprawdopodobniej chciał napaść na kolejną kobietę. 42-letniej mieszkance Gdańska nic się nie stało. Na widok policjantów sprawca zaczął uciekać, ale po krótkim pościgu został zatrzymany przez policjantów z prewencji.

  Przyznał się do pobicia i uduszenia 59-latki w nocy z 2/3 lutego br. Szczegółowo przedstawił przebieg zdarzenia. Swojej ofierze zabrał telefon komórkowy i sprzedał go w lombardzie. Policjanci odzyskali ten telefon.

  Teraz mieszkaniec Pruszcza Gdańskiego przebywa w policyjnym areszcie.

  Zabójstwo zagrożone jest karą 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo