Region > W Główczycach powstanie podstacja pogotowia...

  Region > W Główczycach powstanie podstacja pogotowia ratunkowego

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza


  Od 1 kwietnia w Główczycach rozpocznie działalność podstacja pogotowia ratunkowego. To rezultat nowej umowy Stacji Pogotowia Ratunkowgo w Słupsku z Narodowym Funduszem Zdrowia.

  - W efekcie zespoły ratunkowe będą stacjonowały nie tylko w Słupsku oraz trzech podstacjach - w Kępicach, Ustce i Potęgowie, ale także w Główczycach.

  - Tam już trwają prace przygotowawcze, bo trzeba przygotować całe zaplecze. Na razie zespoły ratunkowe, które będą obsługiwać tę podstację stacjonują w Słupsku. Stało się tak, bo umowę z NFZ na ten rok podpisano z pewnym opóźnieniem - tłumaczy Anna Wysocka, zastępca kierownika Działu Usług Medycznych w Stacji Pogotowia Ratunkowego w Słupsku.

  W Słupsku pracują dwa zespoły specjalistyczne i jeden bez udziału lekarza. Natomiast w Kępicach i Potęgowie lekarze wchodzą w skład zespołów ratowniczych między godziną 19 a 7 rano. Pogotowie postępuje tak w ramach dodatkowego zabezpieczenia. Tak samo będzie w Główczycach.

  (maz)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo