Pomorskie > Kolej ma się rozwijać

  Pomorskie > Kolej ma się rozwijać

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza


  W Żukowie odbyła się konferencja dotycząca budowy Kolei Metropolitarnej w Trójmieście oraz Kolei Regionalnej m.in. przez Bytów. - Za dwa-trzy miesiące powinny się konkretyzować plany uwzględniające kolejowy ruch pasażerski przez nasze miasto - mówi Leszek Waszkiewicz, wiceburmistrz Bytowa.

  Oba projekty, bardzo ze sobą powiązane pilotuje Urząd Marszałkowski w Gdańsku. Kolej Metropolitarna obsługująca Trójmiasto ma priorytet.

  - Trasa linii regionalnej dołączy do niej. Zaplanowana jest od Rębiechowa, przez Kartuzy, Kościerzynę, Lipusz, do Bytowa. Być może pójdzie dalej do Chojnic, ale razie tego miasta nie ma w planach - informuje Waszkiewicz.

  Wstępnie uzgodniono, że w Trójmieście ma powstać linia dwutorowa i zelektryfikowana. Kolej regionalna to jeden tor i pociągi spalinowe. - Jest studium wykonalności inwestycji. Kolejne spotkanie będzie dotyczyło już szczegółowych finansów.

  Swój wkład finansowy muszą określić samorządy. Inwestycja w większości ma zostać sfinansowana z funduszy Unii Europejskiej - przypomina Waszkiewicz.

  (ang)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo