Pomorskie > Zdrowie: katastrofa niemożliwa

  Pomorskie > Zdrowie: katastrofa niemożliwa

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Jest źle, ale katastrofy nie ma, wynika z wczorajszej specjalnej konferencji prasowej w gdańskim Urzędzie Marszałkowskim. Na poniedziałek zaplanowano specjalną sesję sejmiku województwa pomorskiego na ten sam temat.

  - W większości szpitali zawarto już porozumienia płacowe - mówił Leszek Czarnobaj, wicemarszałek odpowiedzialny za służbę zdrowia.

  Wczorajsza konferencja była odpowiedzią na poniedziałkową konferencję PiS, na której posłowie zarzucili wicemarszałkowi, że zezwala na zadłużanie się szpitali, co doprowadzi do katastrofy.

  - Mowa m.in. o wysokich podwyżkach, jakie dostali słupscy lekarze - mówi Jolanta Szczypińska, posłanka PiS. - Oczekujemy od marszałka strategii działania na najbliższe miesiące. Kontrakty są podpisane tylko do końca kwietnia. A co będzie dalej? Znów nadejdzie fala strajków? Jeśli dyrektorzy będą dawali lekarzom podwyżki, to zabraknie na świadczenia dla pacjentów.

  W najgorszej sytuacji jest Akademickie Centrum Kliniczne. Przyjmowani są tylko pacjenci z zagrożeniem życia. W tym tygodniu dyrektor ACK jedzie do ministerstwa zdrowia z planem restrukturyzacji szpitala.

  (mag)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo