Bytów > Policjantka oskarżyła naczelnika o molestowanie;...

  Bytów > Policjantka oskarżyła naczelnika o molestowanie; prokuratura umorzyła śledztwo

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Bytowska policjantka oskarżyła swojego bezpośredniego przełożonego o molestowanie seksualne. Prokuratura wszczęła śledztwo. Po trzech miesiącach je umorzyła nie stwierdzając przestępstwa.

  Śledztwo prowadziła Prokuratura Rejonowa w Ostródzie (woj. warmińsko-mazurskie). Policjantka twierdziła, że naczelnik sekcji składał jej propozycje łóżkowe. - Dasz d..., dostaniesz awans. Nie dasz, nie dostaniesz - takie słowa miały padać.
  Postępowanie wszczęto w połowie października ubiegłego roku. - Przesłuchaliśmy kilkunastu świadków. Przeprowadziliśmy kilka konfrontacji, bo zeznania różniły się. Nie znaleźliśmy podstaw do postawienia zarzutów. Sprawa została umorzona - mówi Robert Różalski, zastępca prokuratora rejonowego w Ostródzie.

  Dodaje, że policjantka postanowienie o umorzeniu odebrała osobiście. - Minął termin na złożenie zażalenia. Sprawa jest już ostatecznie zakończona - komunikuje Różalski.

  Policjantka w śledztwie twierdziła, że nie dostała awansu, bo nie skorzystała z "propozycji" swojego przełożonego.

  - Funkcjonariuszka nie dostała awansu, ale ta sprawa nie ma z tym nic wspólnego. My wysłaliśmy wniosek, ale nie zaakceptował go komendant wojewódzki - wyjaśnia Marian Pieszak, komendant bytowskiej policji, który przeprowadził też wewnętrzne postępowanie wyjaśniające. - Doszedłem do takich samych wniosków jak prokuratura - oznajmia Pieszak.

  Policjantka i naczelnik nadal pracują w tym samym pionie, ale jak twierdzi komendant nie mają ze sobą styczności. - Jedna z tych osób zostanie niedługo przeniesiona - zapowiada komendant.

  (ang)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Wszystkie komentarze (2) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo