Region > Pożegnanie ofiar katastrofy

  Region > Pożegnanie ofiar katastrofy

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Dziś od rana w Świdwinie wielkie poruszenie. Na drogach pełno policji i żandarmerii. Do garnizonu przyjedzie prezydent, premier i dowództwo sił zbrojnych.
  O godz. 10 rozpocznie się główna uroczystość pożegnalna lotników, którzy zginęli w styczniowej katastrofie pod Mirosławcem.

  Wszyscy, którzy chcą wziąć udział w uroczystościach, na lotnisko mogą dojechać własnym samochodem od strony Smardzka. Najpóźniej jednak do godz. 9. Trzeba wziąć pod uwagę korki i problemy z zaparkowaniem. Dlatego warto zdecydować się na transport PKS, który zapewnia wojsko. - Autobusy będą kursowały z przystanku przy ul. Połczyńskiej od godz. 7.30 do 8.45. Prosimy nie zabierać ze sobą wieńców - czytamy w komunikacie dowódcy garnizonu płk. Eugeniusza Gardasa.

  Ceremonia na ekranie

  Na lotnisku zamontowany będzie telebim i to na nim większość uczestników uroczystości będzie mogła śledzić jej przebieg. A to dlatego, że do hangaru, w którym odprawiona zostanie msza żałobna, wstęp mają tylko nieliczni. Wśród nich najbliższe rodziny ofiar, przedstawiciele najwyższych władz państwowych, samorządowych i dowództwa Wojska Polskiego. Po mszy odczytane zostaną postanowienia o pośmiertnym mianowaniu ofiar katastrofy na stopnie generalskie i na wyższe stopnie oficerskie i podoficerskie.

  Generał spocznie w Połczynie

  Od razu po uroczystości na lotnisku, o godz. 12.30, na połczyńskim cmentarzu odbędzie się pogrzeb gen. Andrzeja Andrzejewskiego. Co najmniej na godzinę zamknięte zostanie skrzyżowanie dróg z Połczyna Zdroju na Białogard i Świdwin. Po to, by kolumna samochodów ze świdwińskiej uroczystości mogła dojechać do Poł-czyna. Wojsko zapewnia w obie strony transport autobusami. W samym mieście jedna strona głównej drogi zostanie wyłączona z ruchu na czas ceremonii.

  Dziś jeszcze zaplanowano dwa pogrzeby na starym cmentarzu w Świdwinie - płk. Zbigniewa Książka (godz. 14.30) i ppłk. Piotra Firlingera (godz. 15.45).

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo